ΑΕΚ – Ολυμπιακός: ο Καλογερόπουλος στο ντέρμπι!

Στο ντέρμπι λοιπόν θα είναι ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος του συνδέσμου Αθηνών, ο οποίος ήταν και στον περυσινό επεισοδιακό προημιτελικό κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό να φεύγει νικητής χάρη στο γκολ του Χάρα, με το χέρι.

Φέτος, ο Καλογερόπουλος έχει διαιτητεύσει μεταξύ άλλων τους αγώνες Πλατανιάς-ΑΕΚ (0-3), Ολυμπιακός-Ξάνθη (1-0) και Πανθρακικός-Ολυμπιακός (3-4).

Αξίζει επίσης να σημειωθεί πως τέταρτος θα είναι ο Ανδρέας Παππάς, ο οποίος είχε οριστεί για τον αγώνα της Λεωφόρου ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό, ο οποίος δεν ξεκινήσε ποτέ λόγω των επεισοδίων!

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/2

15:00 Ατρόμητος-Βέροια (Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου)

Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας (Πειραιά)

Βοηθοί: Παναγιώτης Κασσαβέτης (Αιτ/νιας), Εμμανουήλ Καλφάκης (Χανίων)

4ος: Ιωάννης Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

17:15 Πανθρακικός-Πλατανιάς (Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής)

Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος  (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Αντώνιος Πυλαρινός (Ζακύνθου)

4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

19:30 ΑΕΚ-Ολυμπιακός (OAKA)

Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής)

4ος: Ανδρέας Παππάς (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/2

15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός (Ζωσιμάδες)

Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωστάρας (Αιτ/νίας), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής)

4ος: Αθανάσιος Γιάχος (Χίου)

17:15 Καλλονή-Πανιώνιος (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)

Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Εμμανουήλ Βλάσσης (Λασιθίου)

4ος: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας)

17:15 Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Δημήτριος Βερρής (Λέσβου)

4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

19:30 ΠΑΟΚ-Ηρακλής (Τούμπα)

Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Κοσμάς Χαρίσης (Γρεβενών)

4ος: Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθης)

ΔΕΥΤΕΡΑ 15/2

19:30 Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης (SKODA Ξάνθη Arena)

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νικόλαος Γεωργαράκος (Αθηνών), Γεώργιος Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

4ος: Σπυρίδων Σελίμος (Λακωνίας)